20 Şubat 2018 Salı

Şedimizi Uğurladık, Yüce Allah'a Yolladık

Yalova Giresun Kardeşliği

Yalova Giresunlular Kültür ve Dayanışma Derneğinin Bulancak’ta düzenlediği geceye Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu beraber katıldı.

17 Eylül 2017 Pazar 14:17
Bu haber 327 kez okundu
Yalova Giresun Kardeşliği
Yalova Giresun Kardeşliği 

Yalova Giresunlular Kültür ve Dayanışma Derneğinin Bulancak’ta düzenlediği geceye Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu beraber katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı İbrahim Aslan Yalova’da oluşturdukları birlik ve beraberliği genişleterek sürdürmek istediklerini belirterek “Yalova derneğimizin yapımında her zaman yanımızda olan ve bu gecemize katılan Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman’a, bizleri gurbette yalnız bırakmayan Giresun Belediye Başkanımız Kerim Aksu’ya, Aydındere Belediye Başkanımız Nuri Demir’e ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum Giresun ile Yalova’nın kardeş şehir olmasını istiyorum” dedi.

Bulancak Aydındere Belediye Başkanı Nuri Demir her şeyin sevgide düğümlendiğini, birbirimizi seversek tüm sorunların çözüleceğini söyledi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Giresunluların kendisinde önemli bir yer olduğunu hatırlatarak görüşlerini şöyle dile getirdi; “ Yalova’da bulunan Giresunlu arkadaşlarım benim arkamda durdular bende kendilerine ne söz verdiysem yerine getirdim. Merkez mahallelere ne yapılmışsa daha fazlasını söz verdiğim mahallelere yaptım. Başkan İbrahim Aslan arkadaşım bu geceye davet edince düşünmeden atlayıp geldim. Burada benim çok değer verdiğim örnek aldığım Kerim Aksu başkanım var. Benim adım Vefa ne söz verdiysem sözümün arkasındayım Yalova Giresunlular Derneği benim en fazla uğradığım arkadaşlarla sohbet ettiğim yerdir. Bundan sonra da hep beraber olacağız sizlerin sorunları, sizlerin talepleri bizim önceliğimizdir. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu gurbette yaşayan hemşerilerle sürekli iletişim halinde olduğunu Yalova’da yaşayan Giresunlu hemşerileri köylerinde dahi ziyaret ettiğini hatırlatarak; “ Belediye Başkanı olarak 24 saat görevdeyiz gittiğim her dernekte sohbette şunu söylüyorum, herkesin farklı siyasi görüşü olabilir. Bizim önceliğimiz beraberliğimiz Giresun’dur. Ben seçildikten sonra parti rozetimi çıkarıyor Giresun rozetini takıyorum. Yalova’da hemşerilerimi ziyaret ettiğimde taleplerini Vefa Başkan’a götürdüm kendisi sağ olsun gereğini fazlasıyla yaptı. Dernek Başkanı İbrahim Aslan sağ olsun ne yaparsa bizi arıyor bizde kendisine destek sağlamaya çalışıyoruz. Yalova ile Giresun’un kardeş şehir olma talebi bizimde arzu ettiğimiz bir konu Vefa Başkanla bu konuyu hallederiz. Bu geceye katılan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Kerim Aksu misafir Belediye Başkanı Vefa Salman’a özel tasarım fındık plaketi ve Giresun kalite fındık hediye etti. Yalova Giresunlular Derneği kendilerine katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara gecenin anısına plaket verdi. Anahtar Kelimeler: Yalova Giresun Kardeşliği
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV