15 Aralık 2017 Cuma

Sabri Öztürk'ten Erzik'i Duygulandıran Hediye

Vali Karahan'dan Yatırımcılara Çağrı

Sayın Valimiz Hasan Karahan, Giresun ve İnsanlığa Hizmet Derneği (GİHDER) tarafından hazırlanan Giresun Sinerji Koordinasyon Merkezi Çalışmasına onur konuğu olarak katıldı.

29 Aralık 2015 Salı 23:19
Bu haber 1018 kez okundu
Vali Karahan'dan Yatırımcılara Çağrı

Eski Giresun Ticaret Borsası (TİBOR) Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının açılışında yaptığı sunumda Sivil Toplum Kuruluşları ve işadamları ile kamunun yatırım yeteneklerini birlikte değerlendirerek kapsamlı bir çalışma yaptıklarını belirten GİHDER Başkanı Ayhan Akten, amaçlarının Giresun’a yatırım yapılması, istihdamın artırılması ve ekonomik kalkınmanın sağlanması olduğunu ifade etti.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Karahan; “Kamunun belli bir planı var, projesi var, belli bir bütçesi var. Giresun altyapı konusunda, kamu yatırımları konusunda pek çok mesafe almış durumdadır. Bizim görev yaptığımız son 2,5 yıl içinde de; pek çok yeni başlayan, yapımı devam eden, bitirilen yatırımlarla, aşağı yukarı kamunun yapması gereken alt yapı ve kamu binaları anlamında bir eksiğimizde kalmamıştır.

Çotanak Arena ve 350 Yataklı Eğitim Araştırma Hastanesini de 2016 yılı içerisinde başlatırsak kamusal alanda devlet üzerine düşeni yapmış olacak.

Bundan sonra ne yapılacak? Yatırımcılar Giresun’u takip ediyorlar zaten. Son yıllarda Giresun'da ciddi yatırımlar oluyor. Çok ciddi destekler var. Bu desteklerden faydalanan arkadaşlarımız geliyor. Giresun’un potansiyeli var. İşte Arap turistlerden bahsediliyor artan oranlarda, ondan payımızı alıyoruz, almaya devam edeceğiz.

Giresun bölgemizin en bakir alanlarından, en az betonlaşmış alanlarından, coğrafi güzellik olarak bölgenin en güzel illerinden. Dolayısıyla bunlarında kullanılarak, Giresun’un gelişeceğini ümit ediyoruz.

Biz valilik olarak elimizden geleni yapıyoruz. Birçok şeyi de biz yaptık. İşte; Teyyaredüzü sahilindeki Gençlik Merkezi, Giresun Adası’nın turizme kazandırılması ve yapılan tekne turları, önemli bir destinasyon olan Giresun Kalesine tur otobüslerinin çıkarılması, 350- 400 kişinin istihdam edildiği Çağrı Merkezinin İl Özel İdaresi imkânlarıyla açılması, İl Özel İdaresi binasının 5 yıldızlı bir otele dönüştürülmesi için verilmesi, eski fizik tedavi hastanesinin yükseköğrenim öğrenci yurduna dönüştürülmesi, 60 odalı 120 yataklı Uygulama Otelinin faaliyete geçirilmesi sağlanan hizmetlere birkaç örnektir. Biz kamu olarak ve ben Vali olarak üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyoruz.

İyi şeyler oluyor, olmaya devam edecek. Bundan sonraki iş, Giresunlu olsun olmasın yatırımcı arkadaşlarımız, imkanı olan arkadaşlarımız, gücü olan arkadaşlarımız gelsinler yatırım yapsınlar. Onlar gelirlerse biz Devlet olarak her türlü bürokratik engeli aşarız.

Bundan sonra karanlıktan şikâyet edeceğimize, bir mum yakalım, Diğer taraftan güzel işler yaptığınız zaman vatandaş size, gördüğü zaman gönülden teşekkür ediyor. Giresun’un gelişmesini kalkınmasını sürdüreceğine ve bölgenin parlayan yıldızı olacağına inanıyorum. İlimize gelecek yatırımcılarımıza da her zaman yardıma hazırız.” diyerek yaptığı çalışmaları için GİHDER Başkanı Ayhan Akten ve ekibine teşekkür etti.

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, GİHDER Başkanı Ayhan Akten, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve davetliler katıldı.       

            

Anahtar Kelimeler: Yatırımcılara çağrı
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV