15 Aralık 2017 Cuma

Sabri Öztürk'ten Erzik'i Duygulandıran Hediye

Sabri Öztürk: Zeytinlik’te Bina Yapımına İzin Verilmemeli

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Zeytinlik Mahallesi Restorasyon Projesini önemsediklerini ve belediyenin burada bina yapımına izin vermemesi gerektiğini belirtti.

13 Eylül 2017 Çarşamba 12:56
Bu haber 246 kez okundu
Sabri Öztürk: Zeytinlik’te Bina  Yapımına İzin Verilmemeli

Sabri Öztürk: Zeytinlik’te Bina Yapımına İzin Verilmemeli

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Zeytinlik Mahallesi Restorasyon Projesini önemsediklerini ve belediyenin burada bina yapımına izin vermemesi gerektiğini belirtti.

Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, İl Özel İdaresi yetkilileriyle birlikte Zeytinlik mahallesinde devam eden 31 yapının restorasyon çalışmalarıyla ilgili incelemelerde bulundu.

2015’te başlayan ve Dokap tarafından desteklenen projenin maliyetinin yaklaşık 3 milyon 600 bin TL olduğunu dile getiren Sabri Öztürk, bu rakamın yüzde 75’nin Dokap ve yüzde 25’inin de il özel idaresi tarafından karşılanacağını kaydetti.

Sabri Öztürk, “Zeytinlik Semtinde bulunan tarihi Giresun evleri çok özel bir mimariye sahip. Birbirinin önünü kapatmadan yapılan iki katlı yapıların hepsi bahçeli. Bahçesindeki çeşmesinden su kuyusuna, çeşit çeşit meyvesinden çiçeklerine harika bir yaşam alanı. Ancak bu tarihi değerlerimiz korunmazsa, restore edilmezse kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu yüzden bu değerlerimizi hem zamana karşı, hem de betonlaşmaya karşı korumalıyız. Özellikle Zeytinlik Semtinde ve bitişiğindeki yeni bina yapımlarına belediye izin vermemeli, bu tarihi doku korunmalı” diye konuştu.

24 ay olarak planlanan projede bir gecikme yaşanmaması için herkesin büyük bir özveri ile çalıştığını belirten Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, emeği geçenlere teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

 

  
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV