20 Şubat 2018 Salı

Şedimizi Uğurladık, Yüce Allah'a Yolladık

Sabri Öztürk: TMO’nun çalışmaları meyvesini verdi

AK PARTİ Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK, TMO’nun fındık ile ilgili çalışmaları sonucunda fındık fiyatlarında yaşanan aşırı düşüşlerin önüne geçildiğini belirtti.

01 Kasım 2017 Çarşamba 10:58
Bu haber 619 kez okundu
Sabri Öztürk: TMO’nun çalışmaları meyvesini verdi

Sabri Öztürk: TMO’nun çalışmaları meyvesini verdi

          
AK PARTİ Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK, TMO’nun fındık ile ilgili çalışmaları sonucunda fındık fiyatlarında yaşanan aşırı düşüşlerin önüne geçildiğini belirtti.

AK PARTİ Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, TMO’nun Giresun’daki fındık alım yerlerini ve üreticilerini ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

ÖZTÜRK, fındık alımlarına başlanmasının ardından iki ay geçtiğini, gelinen noktada 56 bin fındık üreticisinden 100 bin ton fındık satın alındığını belirterek, satın alınan fındığın değerinin yaklaşık 1 milyar TL olduğunu kaydetti.

TMO’nun fındık alım nokta sayının 44’e ulaştığını, yaklaşık 13 bin fındık üreticisine de 45 bin ton civarında fındık alımı için randevu verildiğinin altını çizen Sabri Öztürk, “önümüzdeki günlerde alım noktalarında taleplerin azalmasıyla toparlanma olacağını ancak ana iş yerlerinin, depoların olduğu yerlerin hepsinde alımların devam edeceğini açıkladı.

            AK PARTİ Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK, “Görüyoruz ki TMO’nun fındık ile ilgili çalışmaları sayesinde, fındık fiyatlarında yaşanan aşırı düşüşlerin önüne geçilmiştir. diye konuştu.

            Girişimlerimizin sonunda TMO ile Ticaret Borsası arasında daha önceden fındık alımlarının Fındık Lisanslı Depo eliyle alınması hakkında protokol yapılmıştı. Fındık teslim yerlerinde fındık üreticilerimizin memnuniyetini gördük.  Fındık üreticimizin hem fındıklarının sağlıklı şekilde alınması hem de Lisanslı Deponun giderek işlevsel hale gelmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti” diyen Sabri Öztürk, “ AK PARTİ hükümetlerinin her dönemde fındık üreticisinin yanında olduğunu ve desteğini esirgemediğini vurguladı.


Sabri Öztürk, “Hamdolsun fındık üreticilerimize hem doğrudan gelir desteğiyle katkı sağladık hem de bu yıl fındık fiyatlarındaki aşırı düşüşlerin önüne geçtik. TMO  aracılığıyla üreticinin fındıklarını sağlıklı şekilde teslim etmesini sağladık. Paraları da inşallah bu hafta içinde ödenecek.

Öztürk, sözlerini “Tarım Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba ve TMO Genel Müdürümüz İsmail Kemaloğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadeleriyle sonlandırdı

 

Anahtar Kelimeler: Sabri öztürk Tmo
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV