22 Şubat 2018 Perşembe

Şedimizi Uğurladık, Yüce Allah'a Yolladık

Öztürk: Karadeniz İstikrar ve Zenginlik Denizi Olmalıdır

AK PARTİ Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK, Keipa'ya üye ülkelerin görüş ayrılıkları yerine ortak özelliklerinin öne çıkarılması suretiyle Karadeniz’in istikrar ve zenginlik denizi haline getirilmesi için çalışmaları gerektiğini vurguladı.

05 Aralık 2017 Salı 01:40
Bu haber 340 kez okundu
Öztürk: Karadeniz İstikrar ve Zenginlik Denizi Olmalıdır

Öztürk: Karadeniz İstikrar ve Zenginlik Denizi Olmalıdır

AK PARTİ Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Keipa'ya üye ülkelerin görüş ayrılıkları yerine
 ortak özelliklerinin öne çıkarılması suretiyle Karadeniz’in istikrar ve zenginlik denizi haline getirilmesi için çalışmaları gerektiğini vurguladı.

Sabri Öztürk, üç günlük ziyaret kapsamında gittiği Ukrayna’nın Başkenti Kiev’de tarihi Parlamento binasında Keipa toplantısında konuştu.  Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı ve onun parlamenter ayağı olan KEİPA’nın yeşerdiğini, çocukluk çağından çıkıp erişkin bir hal alarak 25. yaş gününe ulaştığını vurgulayan Öztürk, Karadeniz Ekonomik İşbirliğinin sadece bir ortaklık değil, aynı zamanda iyi komşuluk ilişkilerine dayanan bir kader paylaşımı olduğuna da dikkati çekti.

“Bugün burada dünyanın belki de en zor coğrafyaların birinde, bölge ülkelerinin ortak paydalar etrafında aynı masada oturuyor olması bile örgütümüzün başarılı olduğunun göstergesidir” diyen Sabri Öztürk; bölge ülkeleri arasında birtakım siyasi, hatta askeri sorunlar olabileceğini ancak örgütün kuruluş amacına uygun olarak bu sorunlara girmeden hedefini gerçekleştirmenin gayreti içerisinde olması halinde başarılı olacağının altını çizdi.

ORTAK NOKTALARIMIZ ÜZERİNDE YOĞUNLAŞMALIYIZ

Sabri Öztürk, “Farklılıklarımız değil özellikle ortak noktalarımız üzerinde yoğunlaşmamız örgütümüzün başarısı için önemli bir yer teşkil etmektedir” ifadesini kullandı.

Ulusal parlamentoların temsilcileri olarak parlamenterlerin, siyasi iklimi ve bölgede diyalog ile dayanışmayı geliştirmeye yönelik parlamentolar arası iş birliği çabalarını KEİPA çerçevesinde kanalize etmek suretiyle Karadeniz’i bir istikrar ve zenginlik denizi haline getirmek için, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de daha fazla gayret göstererek devam etmeleri gerektiğini anlatan Öztürk, KEİPA Statüsünün Güçlendirilmesi hususunun bütün ülkelerin elbirliği ve imzalarıyla biran önce kabul edilmesi, ilgili yerlerde gerekli girişimlerin yapılması ve KEİPA’ya uluslararası bir örgüt hüviyeti kazandırarak bölgede ve ötesinde etkinliğinin arttırılması gerektiğini vurguladı.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV