22 Şubat 2018 Perşembe

Şedimizi Uğurladık, Yüce Allah'a Yolladık

Hasan Turan GİMEV’e konuk oldu

GİMEVi'n Yeni Dönem Kahvaltıları Yeniden Başladı

16 Ekim 2017 Pazartesi 14:29
Bu haber 489 kez okundu
Hasan Turan GİMEV’e konuk oldu

GİMEV Kahvaltıları Yeniden Başladı

Hasan Turan GİMEV’e konuk oldu

İstanbul’da faaliyet gösteren ve merkezi Eyüp ilçesi sınırları içinde bulunan Giresun ve İlçeleri İmam hatip lisesi Mezunları ve Mensupları Vakfı (GİMEV)’in yeni dönem çalışmalarına geleneksel hale getirdiği kahvaltı programları ile başladı.

Eyüp Alibeyköy semtinde Osmanlı Park Eyüp belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kahvaltı programının ilk konuğu Ak Parti İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Hasan Turan oldu. Programa GİEMEV üyeleri ve mensupları katıldı. Kahvaltının duasını Düzce Müftüsü hemşehrimiz Selami Emen yaptı.

Sabah kahvaltılı program GİMEV Yöneticisi Bilal Dede’nin sunumuyla, Hüseyin Usta’nın Kuran tilavetiyle, Başkan Ahmet Maraş’ın açılış konuşmasıyla, İstanbul milletvekili Hasan Turan’ın verdiği konferansla start aldı.

MARAŞ: AYDINLANMAYA İHTİYACIMIZ VAR

GİMEV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Maraş, yaz tatili nedeniyle programlara ara verildiğini belirterek tatil sonrası ilk toplantıyı gerçekleştirdiklerini ve aynı zamanda hasret giderilen bir kahvaltı olduğunu söyledi. Konuşmasında özellikle birlik ve beraberlik teması üzerinde duran Maraş, “Biz birlik olmazsak başka güçler birlik olarak ülkemize saldırıyorlar. Hem de sincice planlarını yaparak acımazsızca saldırıyorlar. Çok ciddi olarak aydınlanmaya ihtiyacımız var.” dedi.

Ülkemiz üzerine sinsice yapılan saldırı ve tehlikeye dikkat çeken GİMEV Başkanı Maraş, zulmün bertaraf edilmesi için çalıştıklarını söyledi " Maraş, sözleri arasında iç ve dış tehlikelere dikkat çekerek “Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne içerde ve dışarda her türlü saldırıyorlar. Buna nasıl engel olacağız onu düşünmeliyiz. Bunun yolu aydınlanmaktan geçiyor. Toplumumuzda ümmet birliği güçlü bir şekilde kurulmalı. GİMEV olarak biz bu noktada elimizden geldiğince gayret göstermeye çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Eyüp sınırları içerisinde uzun samandır yapmayı planladıkları ve üzerinde mimarı çalışmaları yapılan projenin son aşamaya geldiğinin müjdesini veren Maraş, mimarların teknik altyapı projesini bitirdiklerini, beraberindeki bulunan arsa alınamaması durumunda mevcut haliyle kendi mülkleri olan arsayı değindireceklerini ve bu arsa üzerine bir külliye inşa edeceklerini belirtti. Maraş, konuşmasının satırbaşları arasında Vakfımızın yeni yerini yapmamıza az kaldı. Yeni yerimizin yapımı için 1 Milyon TL'ye ihtiyaç var. GİMEV için çok büyük bir rakam değil. Bizim beş GİMEV binası yapacak birlikteliğimiz ve gücümüz var. Birlik olursak her işin üstesinden geliriz." vurgusunda bulunarak külliye yapımı için destek çağrısında bulundu. Milletteki Hasan Turan’ın bu konuda gerekli desteği esirgemeyeceğine inandığını vurguladı.

TURAN: MİLLİ MÜCADELE RUHUYLA MİLLET KEKRAR SAHNEYE ÇIKTI

Sabah kahvaltısının yeni çalışma döneminde ilk konuğu olan İstanbul Milletvekili Hasan Turan, “öncelikle GİMEV’i 21 yıl önce kuranlardan Allah razı olsun. Birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin. İHL’ni diğer okullardan farkı kılan bir ruh vardı. Geçmişte sıkıntılı bir dönem yaşadı.” diyerek sözlerine başladı. "Yıllardır cemiyet hayatında sizlerle oldum, sizlere hizmet etmeye çalıştım. Şimdi de vekiliniz olarak hizmet etmeye çalışıyorum. Devlet bir yolu değiştirir, bir parkı değiştirir ama milleti değiştirmek için onun kalbine dokunmanız lazım.

İstanbul Milletvekili Hasan Turan, yaptığı uzun ve detaylarıyla anekdotlar anlattığı açıklamalarında dostun, düşmanın ve şeytanın kimler olduğunun son günlerde net olarak görüldüğünü sözlerine ekledi. Turan, Ülkeyi ve bölgeyi kantonlara ayırıp, bölüp parçalamak isteyen şeytanlaşmış kurum ve yapıların amacına ulaşamayacağını ifade etti.

Sözleri arasında Turan “Büyük hedeflere, küçük adımlarla varıldığını hepimiz biliyoruz. Siyasi erkin iktidar olduğu güç değil, toplumsal birlikteliğin meydana getirdiği gücü daha önemli buluyorum” diyerek sivil toplum örgütlerinin önemini vurguladı.

“Milli Mücadele ruhuyla milletin tekrar sahneye çıktığını belirten Milletvekili Hasan Turan, ülkemizde yaşanan olayları görmek isteyen göz görüyor. Ülkemizi daha da sömürülecek hale düşürmek için gizli planlar yapılıyor. Yeryüzünün konuşlandırılmış şeytanı bu olsa gerek.  Bizim milli seferberlik ilan etmekten başka çaremiz yok. Her zorluk aynı zamanda bir fırsattır. Bu ülkü milli sanayisinin %65’ni kendi üretir hale geldi. Bugün burada bir çabanın, gayretin şahidiyiz.” şeklinde konuşarak GİMEV’in yapmak istediği külliye ile ilgili elinden gelen her türlü desteği vereceğini, kendi kişisel katkı olarak payına ne düşüyorsa her zaman buna hazır olduğunu söyledi. Turan, ayrıca “büyük hedeflere küçük adımlarla gidilir sözünü sarf ederek “yeni binaya yardım edecek bazı dostları arayarak, buraya yardım yapılmasını sağlarım" taahhüdünde de bulundu.
Anahtar Kelimeler: Hasan Turan Gimev
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV