20 Şubat 2018 Salı

Şedimizi Uğurladık, Yüce Allah'a Yolladık

Gırıkbahçe Giresun’u ödüllendirdi

Konya’dan Giresun’a gelen ödül Gırıkbahçe’nin

03 Ekim 2017 Salı 19:13
Bu haber 429 kez okundu
Gırıkbahçe Giresun’u ödüllendirdi

Gırıkbahçe Giresun’u ödüllendirdi

Konya’dan Giresun’a gelen ödül Gırıkbahçe’nin

Ateşbâz-ı Veli Mutfak Kültürü Ödülleri Karadeniz bölgesinde birinci olan Gırıkbahçe’ye verildi.

Konya Meram Belediyesi ve Anadolu Halk Mutfağı Derneği iş birliğiyle düzenlenen “Ateşbâz-ı Velî Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri” ödül töreninde Karadeniz Bölgesinden Giresun’a verilen ödülü Gırıkbahçe aldı. Yine etkinlikler kapsamında farklı ülkelerden gelen yemek şeflerinin gastro şovları ile ülkemizin ünlü halk ozanların katıldığı ‘Âşıkların Dilinden Yemek Kültürü’ atışmaları büyük beğeni topladı.

Meram Belediyesi tarafından özel olarak dizayn edilen Tarihi Tantavi Ambarında düzenlenen Ateşbâz-ı Veli Mutfak Kültürü Ödül Töreni’ne Gırıkbahçe’nın işletme sahipleri de katıldı. Özellikle Anadolu Halk Mutfağı Derneği Başkanı Adnan Şahin’in yaptığı sunuculuğunda “projenin adı Yedi Bölge Yedi Marka ama bu sene ilginçtir, beş marka çıktı. Diğer yıllarda da 7 ya da 18 daha fazla çıksa da biz de çıkış istiyoruz. Çok özel hikayesi olan çok sıra dışı hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim büyüleyici bir manzara büyüleyici bir çift var “ dedi. Daha sonra sahneye Gırıkbahçe sahipleri Şükran Çakır ve Zeki Çakır’ı davet etti. Sahnede Gırıkbahçe ve Kulakkaya’nın görsel tanıtım videosu izletildi. 

Meram Belediyesi ve Anadolu Halk Mutfağı Derneği iş birliğiyle düzenlenen “Ateşbâz-ı Velî Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri” ödül töreni vermek için sahneye Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç davet edildi. Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç yaptığı konuşmada, “Ev sahipliğiniz olağanüstüydü. Gırıkbahçe’ye mutlaka gitmenizi öneriyorum. Mutlaka gidiniz. Yani doğa derseniz, doğanın en güzeli, yemek derseniz en lezzetlisi, bölgeyi tanımak derseniz gerçekten bölge adına çok önemli şeyler yapıyorsunuz mutfak kültürü adına tebrik ediyorum” dedi.

Daha sonra ödülünü vermeden önce mikrofonunu Gırıkbahçe sahiplerine verdi. Ödül töreninde kendisine söz verilen Şükran Çakır, “Ben çok teşekkür ederim, çok mutluyum, çok heyecanlıyım, böyle bir organizasyona ilk defa katılıyorum. Burada herkese çok teşekkür ederim bu organizasyonda emeği geçenlere.” dedi. Daha sonra söz verilen Zeki Çakır, “Evet bizlere bu ödülü layık gördünüz. Çok büyük mutluluk verdiniz. Giresun adına selam ve sevgilerimi iletiyorum. Mutlaka bekliyoruz. Üstatların ve ustaların yanında fazla söze gerek yok. İnşallah Giresun’da buluşmak üzere saygılar, sevgiler sunuyorum” dedi.

Ateşbâz-ı Veli Mutfak Kültürü Ödülünü Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç tarafından Gırıkbahçe sahipleri Şükran Çakır ve Zeki Çakır’a verildi.

Giresun ilimizin böylesine önemli bir etkinlikte temsil edilmesinde ve doğa güzellikleriyle tanıtılmasın vesile olan Gırıkbahçe işletme sahipleri her türlü teşekkürü ve takdiri hak ediyor. Giresun’u iç Anadolu da ödüllendirdiler. Karadeniz bölgesi adına bu anlamlı ödülü Giresun’a getirdiler.

Başarılarının devamını diliyoruz. Gırıkbahçe’ye damaklara lezzet katmaya gidiyoruz.

  
Anahtar Kelimeler: Gırıkbahçe ödül
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV