15 Aralık 2017 Cuma

Sabri Öztürk'ten Erzik'i Duygulandıran Hediye

Bektaşoğlu: “Batlama Yolu ne zaman bitecek?“

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, 13 yıldır bitirilemeyen Giresun-Batlama Gurup Yolu’nu TBMM’ye taşıdı.

26 Aralık 2015 Cumartesi 23:30
Bu haber 1114 kez okundu
Bektaşoğlu: “Batlama Yolu ne zaman bitecek?“
 CHP GİRESUN  MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU,  13 YILDIR BİTİRİLEMEYEN ‘ÇİLE YOLU’  BATLAMA YOLUNU TBMM’YE  TAŞIDI. MİLLETVEKİLİ HEM YOLLLA İLGİLİ SÖZ ALIP KONUŞTU, HEM DE SORU ÖNERGESİ VERDİ  

   

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,  13 yıldır bitirilemeyen Giresun-Batlama Gurup Yolu’nu TBMM’ye taşıdı.

Bektaşoğlu,  TBMM Genel Kurulu’nun dünkü oturumunda yaptığı konuşmada, “Batlama yolunda, her seçim döneminde iş makineleri getirilip şov yapılıyor. Daha sonra da kaderine terk ediliyor” diye konuştu.  

“GİRESUN DIŞINDA KARAYOLLARI AĞINDA OLUP,

15 YILDIR BİTİRİLMEYEN GURUP YOLU YOK”

Konuşmasına, Diyarbakır’da şehit olan Şebinkarahisarlı Uzman Çavuş Birkan Gündüz’e rahmet dileyerek başlayan CHP Milletvekili, ardından” Giresun-Batlama yolu dışında Karayolları ağında olup on beş yıldır bitirilemeyen başka yol mevcut mu” diye sordu.

Bülent Bektaşoğlu tutanaklara geçen konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü: “Giresun'da Karayolları ağına alınan köy grup yollarının pek çoğu kaderine terk edilmiş vaziyette. Uzunlukları 20-30 kilometre olan bu yollar on dört-on beş yıldır maalesef tamamlanamamıştır. 30 bin nüfusun yararlandığı Giresun-Batlama yolu bunlardan bir tanesidir. Her seçim döneminde olduğu gibi iş makineleri getirilerek üstünde şov yapılan ancak daha sonra çalışmaları durdurulan bu yol, sözleşmedeki tarih çoktan geçmiş olmasına rağmen maalesef hizmete açılamamıştır. Türkiye'de Giresun-Batlama yolundan başka Karayolları ağında olup on beş yıldır bitirilemeyen başka bir yol mevcut mudur?” 

SORU ÖNERGESİ DE VERDİ

 Bektaşoğlu, Batlama yoluna ilişkin sorusunu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  Binali Yıldırım’ın yanıtlaması için TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde de tekrarladı. Bektaşoğlu sözleşmedeki tarihin geçtiğini hatırlatarak yolun ne zaman bitirileceğini sordu.

Bülent Bektaşoğlu önergesinde, 30 köyün yararlandığı bu yolun şu soruları yöneltti: 1. Her seçim döneminde olduğu gibi iş makineleri getirilerek üstünde şov yapılan, ancak daha sonra çalışmalar duran bu yol, sözleşmesindeki tarih çoktan geçtiğine göre ne zaman bitirilerek hizmete girecektir?

2.  Türkiye’de Giresun – Batlama yolundan başka, karayolları ağında olup da 15 yıldır bitirilemeyen başka yol var mıdır?

 

Anahtar Kelimeler: Bektaşoğlu Batlama Yolu
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV