20 Şubat 2018 Salı

Şedimizi Uğurladık, Yüce Allah'a Yolladık

Başkan Aksu'dan AB Büyükelçisine Anlamlı Çağrı

Belediye Başkanı Kerim Aksu, misafirleri ile AB projeleri hakkında görüş alış verişinde bulundu. Aksu, AB heyetine dünyanın en kaliteli fındığı olan Giresun Kalite fındık ve fındık plaketi hediye etti.

14 Eylül 2017 Perşembe 12:45
Bu haber 291 kez okundu
Başkan Aksu'dan AB Büyükelçisine Anlamlı Çağrı
Belediye Başkan Kerim Aksu’dan

AB Büyükelçisine anlamlı çağrı

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, beraberinde AB üyesi ülkelerin büyükelçilik yetkilileri ile Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu makamında ziyaret etti. Başkan Aksu, Türkiye’nin ve AB ‘nin birbirinden vazgeçmesinin mümkün olmadığını, ancak daha fazla diyalog ve çabaya ihtiyaç olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Başkan Kerim Aksu, 54 yıldır Türkiye’nin AB’ye katılmak için çaba harcadığını belirterek düşüncelerini şöyle açıkladı; “AB bir değerler kulübü. Biz Türkiye olarak bu kulübe katılmak istiyoruz. Bunun için ortaya konulan kriterleri yapmak gerekir. Bura da sadece Türkiye’nin çabaları değil, AB’nin tutumu da irdelenmeli. AB bu sürece öncelikle ekonomi başlığından baktı. Benim düşünceme göre insan hakları, demokrasi, hukuk ve temel değerler üzerinden başlansaydı, bu gün daha fazla ilerlemiş olabilirdik. Türkiye’de, herkes için hukuk isteyen, demokrasi ve evrensel insan haklarını savunan çok önemli bir kesim var. Benim düşünceme göre, geçmişi bir kenara bırakıp, daha fazla diyalogla, karşılıklı çaba harcayarak bu işi başarabiliriz. Türkiye’nin eli ağrırsa, AB’nin kolu ağrır. Türkiye AB sürecinden geri dönemez. AB ‘de Türkiye’yi dışarda tutamaz görüşündeyim.“

Giresun Belediyesinin AB projeleri ve AB işbirliği konusunda en aktif belediye olduğuna dikkat çeken Aksu, 2014 yılında AB Yerel Yönetimler Komitesi toplantısının Giresun’da yapıldığını belirterek; “3 yıldır Altyapı ve Atık Su Projemiz devam ediyor. Toplam 101 milyon EURO bedelli projenin ilk bölümü ihale aşamasına gelmiştir. Proje ofisimiz çeşitli konularda AB projesi hazırlayıp, sonuçlandırmıştır. Geçen yıl AB İnsan Hakları Belgesel Film Festivali yaptık. Giresun Belediyesi AB işbirliği oldukça üst düzeyde yürüyor. Giresun özgür bir kenttir. Bizi ziyaret ettiğiniz için heyetinize teşekkür ediyorum“ dedi.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, AB Türkiye ilişkilerinin karşılıklı diyalogla ilerlemesinin daha doğru olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin AB için önemli olduğunu söyledi. Berger, Giresun’un AB ilişkilerinde adını sıkça duyurduğunu hatırlatarak şunları dile getirdi; “Giresun güzel bir şehir. Belediye olarak çalışmalarınızı tebrik ediyorum. Geçen yıl yapılan AB Film Günlerindeki özel destek ve işbirliği için teşekkür ediyorum. Bu diyaloglar, karşılıklı işbirliği bizleri daha da yakınlaştıracaktır”dedi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, misafirleri ile AB projeleri hakkında görüş alış verişinde bulundu. Aksu, AB heyetine dünyanın en kaliteli fındığı olan Giresun Kalite fındık ve fındık plaketi hediye etti.    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV